Čo môžem získať

Hlavnou motiváciou pre zapojenie sa do súťaže by mal byť dobrý pocit z toho, že robím niečo pre svoje zdravie, svoje mesto a životné prostredie. Kampaň Do práce na bicykli je však aj súťaž, a tá by mala mať svojich víťazov :) Preto sme v spolupráci s partnermi pripravili pre všetkých zapojených niekoľko hodnotných CIEN:

DEMA Senica, a.s., slovenský výrobca bicyklov, venuje do súťaže 7 mestských bicyklov DEMA MADELINE STANDARD a DEMA MADELINE STYLE vo viacerých farebných prevedeniach.

Štyri mestské bicykle môže získať:

  • jeden z tých registrovaných účastníkov, ktorí prejdú na bicykli počas mesiaca máj aspoň 2/3 jázd do a z práce na bicykli, alebo na ňom najazdia minimálne 500 kilometrov (žrebovanie prebehne v priebehu júna).
  • samospráva, v ktorej súťažiaci najazdili najväčší počet kilometrov – prepočítané na počet obyvateľov danej samosprávy
  • samospráva, v ktorej sa zapojilo najväčšie množstvo súťažiacich – prepočítané na počet obyvateľov danej samosprávy
  • spoločnosť s najväčším počtom registrovaných účastníkov v kampani (podľa IČO organizácie)

Tri mestské bicykle budú rozdelené medzi prvé tri samosprávy, v ktorých počet registrovaných účastníkov dosiahne 400.

eCyklo.sk, profesionál v oblasti predaja elektrických bicyklov a príslušenstva na elektrifikáciu klasických bicyklov, venuje do súťaže značkový elektrický bicykel Lectron Voyager RSX (2017), v prípade dámskej výherkyne Lectron Altezza RS (2017), a v prípade záujmu dokonca akýkoľvek elektrický bicykel Lectron podľa vlastného výberu do 1500 eur!

Horský hotel Kráľova studňa na hrebeni Veľkej Fatry, raja pre všetkých cyklistov s nádhernými výhľadmi a množstvom skvelých cyklotrás, venuje do súťaže pobyt pre dve osoby na dve noci, s plnou penziou a voľným vstupom do sauny.

RIDE, s.r.o., certifikovaný profesionál, slovenský priekopník a e-biková jednotka na slovenskom trhu venuje do súťaže zapožičanie dvoch horských bicyklov na 3 dni pre výhercov pobytu na horskom hoteli Kráľova studňa.

Slovenská pošta, a.s., prispela na distribúciu oficiálnych tričiek kampane, vďaka čomu získajú všetky registrované tímy pri prvej objednávke tričiek dopravu na vybranú adresu ZDARMA. Viac informácií o tričkách nájdete TU.

Nadácia Ekopolis ako odborná a grantová organizácia podporuje cyklodopravu už 16 rokov. Ako formu popularizácie Do práce na bicykli v tomto roku vyhlási v poradí už 2. ročník fotografickej súťaže Do práce na bicykli. Súťažiť sa bude v troch kategóriách, a to ocenenie Nadácie Ekopolis a prostredníctvom hlasovania verejnosti (instagram a facebook). Víťazi všetkých troch kategórií získajú poukážku na nákup v hodnote 100 € v cyklistickom e-shope www.bikeshop.sk. Viac informácií a súťažné podmínky nájdete TU.

Pozn. Uvedené ceny budú vyžrebované spomedzi tých účastníkov kampane, ktorí počas mája prešli aspoň 2/3 jázd do práce a z práce na bicykli, alebo na ňom najazdili minimálne 500 kilometrov. Bicykle DEMA, ktoré vyhrajú konkrétne samosprávy, budú následne žrebované len spomedzi súťažiacich registrovaných pod uvedenou samosprávou.

Každá zo zapojených samospráv, v zmysle štatútu súťaže, zorganizuje vyhodnotenie a ocenenie víťazov vo svojich mestách. Vyhodnotenie súťaže na lokálnej úrovni si organizujú mestá vo vlastnej réžii a o termíne a mieste budú včas informovať všetkých zapojených účastníkov.

NEZABÚDAJME, že súťaž Do práce na bicykli je založená na dôvere a čestnosti účastníkov, a preto veríme, že evidenciu najazdených kilometrov budete vypĺňať pravdivo. Je potrebné podľa vlastného vedomia a svedomia zvážiť reálnosť a správnosť vykazovaných údajov, nakoľko údaje zozbierané počas kampane budú použité aj pre lepšie plánovanie dopravy vo vašich mestách.