Čo môžem získať

Hlavnou motiváciou pre zapojenie sa do súťaže by mal byť dobrý pocit z toho, že robím niečo pre svoje zdravie, svoje mesto a životné prostredie. Kampaň Do práce na bicykli je však aj súťaž, a tá by mala mať svojich víťazov :) Preto sme v spolupráci s partnermi pripravili pre všetkých zapojených niekoľko hodnotných CIEN:

Slovenská pošta, a.s., prispela na distribúciu oficiálnych tričiek kampane, vďaka čomu získajú všetky registrované tímy pri prvej objednávke tričiek dopravu na vybranú adresu ZDARMA. Viac informácií o tričkách nájdete TU.

Slovenská sporiteľňa, jeden z lídrov na slovenskom bankovom trhu s najdlhšou tradíciou bankovníctva, venuje do súťaže samospráv 3 unikátne cyklostojiská pre 8 bicyklov, ktorých rozmer zaberie jedno parkovacie miesto pre autá. Svojím dizajnom navyše znázornia, ako dokáže verejný priestor zabrať auto a ako bicykle. Ako alternatívu si môžu samosprávy zvoliť solárne svietidlá zabudované priamo do cyklotrasy, ktoré ju osvetlia počas noci. O cyklostojiská môžu zabojovať všetky samosprávy, ktoré dokážu vymotivovať vo svojom meste viac ako 100 účastníkov do zapojenia sa do kampane, a z nich 3 víťazov určí žreb.

Žrebovanie sa uskutoční po ukončení registrácie účastníkov dňa 9. júna 2023. Vyžrebované samosprávy budú obratom kontaktované a výsledky žrebovania budú zverejnené na webovej stránke www.nechajmeautodoma.eu.

Verbena, producent jedinečných sušienok a cukríkov z prírodných extraktov liečivých rastlín a kúskov ovocia, pribalí ku každému zakúpenému tričku balenie Verbena cukríkov plných byliniek zdarma! Tie obsahujú vitamín C a skutočné extrakty liečivých rastlín, ktorých pozitívne účinky sú známe už dlhé roky. Milo prekvapia svojou chuťou aj praktickým balením v rolke.

Verhofsté, s.r.o., belgická spoločnosť špecializujúca sa na výrobu prístreškov pre bicykle a cyklostojanov, venuje do súťaže samosprávnych krajov 3 robustné cyklostojany Multipark 400 dohromady pre 4, 5 a 6 bicyklov. Tie získajú 3 samosprávne kraje, ktoré dosiahli najlepší celkový priemer umiestnení v 4 kategóriách: celkový počet súťažiacich, počet súťažiacich - prepočítané úmerne k počtu obyvateľov daného VÚC, počet súťažiacich s aspoň 1 kilogramom ušetreného CO2 za VÚC a počet jázd na bicykli – prepočítané úmerne k počtu obyvateľov danej VÚC.

DEMA Senica, a.s., tradičný slovenský výrobca bicyklov, venuje do súťaže 3 mestské bicykle Dema VENICE 26 3SP a 1 elektrický bicykel TERRAM 5. Tie získajú vyžrebovaní výhercovia spomedzi tých súťažiacich, ktorí počas júna absolvujú najmenej 29 jázd do práce na bicykli alebo najazdia aspoň 500 kilometrov na bicykli.

Econec, slovenský výrobca inovatívnych multifunkčných nabíjacích staníc pre elektrické bicykle a cykloprístreškov so solárnou strechou, vďaka ktorej môžu byť umiestnené kdekoľvek na cyklotrasách, ale aj v obciach, mestách a firmách, venuje víťaznej samospráve inteligentnú nabíjaciu stanicu pre elektrické bicykle eBIKE BOX mini. Vďaka modulovateľnosti si budú môcť používatelia nabíjacej stanice sami vybrať výstupné nabíjacie konektory a nabíjať až päť elektrických bicyklov naraz. 

TERRABIKE - e-shop a sieť kamenných predajní s cyklo sortimentom ponúkajúci profesionálny servis a poradenstvo, venuje do súťaže cyklistov 6x kvalitný a USB-nabíjateľný set svetiel na bicykel BLACKBURN Dayblazer 1000 + Dayblazer 65, ktorý dokáže osvetliť priestor pred bicyklom až 1000 lumenmi a zadnú časť bicykla až 65 lumenmi. Terrabike tiež venuje 10 obalov na bicykle Montone, vďaka ktorým zabránite znečisteniu interiéru bytu či auta od nečistôt z bicykla, a zároveň ochránite bicykel napr. pri zazimovaní.

Partner zároveň poskytol zľavové kupóny do e-shopu www.terrabike.sk všetkým aktívnym cyklistom, ktorí počas júna absolvujú potrebný počet jázd:
min. 10 jázd na bicykli – 4 % zľava z nákupu
min. 20 jázd na bicykli – 8 % zľava z nákupu
min. 30 jázd na bicykli – 12 % zľava z nákupu

Uvedené zľavy platia aj na sortiment bicyklov a elektrických bicyklov a budú platné až do 31.7.2023!

Železničná spoločnosť Slovensko, a.s., najväčší osobný železničný dopravca na Slovensku, ktorý prináša ekologické a udržateľné riešenia mobility v našej krajine, venuje do súťaže jednotlivcov dochádzajúcich do práce verejnou dopravou 2x ročný sieťový lístok MAXI KLASIK pre 1. triedu v hodnote 1060 eur, ktorý jeho držiteľa oprávňuje ZDARMA využívať všetky bežné vlaky na Slovensku (v IC vlakoch s IC doplatkom) počas obdobia jedného roka.

Lenovo, nadnárodná technologická spoločnosť, ktorá sa špecializuje na navrhovanie, výrobu a predaj spotrebnej elektroniky, osobných počítačov, softvéru, obchodných riešení a súvisiacich služieb, venuje do súťaže chodcov špičkový notebook LENOVO Yoga Slim 7 Pro 14IHU5 Light Silver. Jeho výherca bude vyžrebovaný spomedzi tých súťažiacich, ktorí počas júna absolvujú najmenej 29 ciest do práce alebo z práce chôdzou.

Bimission, poskytovateľ inovatívnych systémov pre bezpečné parkovanie bicyklov vrátane možnosti nabíjania elektrobicyklov či služieb samoobslužných servisných stojanov, venuje do súťaže jednotlivcov 3x jedinečný cyklostojan VelowUp! určený na vertikálne parkovanie bicyklov. Jeho výhercovia budú vyžrebovaní spomedzi tých súťažiacich, ktorí počas júna absolvujú najmenej 29 jázd do práce na bicykli alebo najazdia aspoň 500 kilometrov na bicykli.

Horský Hotel Šachtička, rodinný horský rezort nachádzajúci sa len 7 kilometrov od Banskej Bystrice v krásnom prostredí Nízkych Tatier a ponúkajúci kvalitné služby, široké spektrum aktivít, wellness a vynikajúcu kuchyňu, venuje do súťaže 3x pobyt na dve noci a pre 2 osoby s polpenziou. Výhercovia dvoch pobytov budú vyžrebovaní spomedzi tých súťažiacich, ktorí počas júna absolvujú aspoň 29 ciest do práce pešo, a jeden pobyt získa vyžrebovaný súťažiaci, ktorý počas júna absolvuje aspoň 29 jázd verejnou dopravou.

ABUS SLOVAKIA, s.r.o., popredný nemecký výrobca cyklo a moto zámkov, cyklo prilieb pre deti aj dospelých a ďalšieho mechanického zabezpečenia venuje do súťaže jednotlivcov 3x cyklozámok uGrip Bordo 5700/80 Lime SH. Ich výhercovia budú vyžrebovaní spomedzi tých súťažiacich, ktorí počas júna absolvujú najmenej 29 jázd do práce na bicykli alebo najazdia aspoň 500 kilometrov na bicykli.

Žrebovanie prebehne na národnom vyhodnotení kampane dňa 15. júla 2023.

Každá zo zapojených samospráv, v zmysle štatútu súťaže, zorganizuje vyhodnotenie a ocenenie víťazov vo svojich mestách. Vyhodnotenie súťaže na lokálnej úrovni si organizujú mestá vo vlastnej réžii a o termíne a mieste budú včas informovať všetkých zapojených účastníkov.

NEZABÚDAJME, že súťaž Do práce na bicykli je založená na dôvere a čestnosti účastníkov, a preto veríme, že evidenciu najazdených kilometrov budete vypĺňať pravdivo. Je potrebné podľa vlastného vedomia a svedomia zvážiť reálnosť a správnosť vykazovaných údajov, nakoľko údaje zozbierané počas kampane budú použité aj pre lepšie plánovanie dopravy vo vašich mestách.