Čo môžem získať

Hlavnou motiváciou pre zapojenie sa do súťaže by mal byť dobrý pocit z toho, že robím niečo pre svoje zdravie, svoje mesto a životné prostredie. Kampaň Do práce na bicykli je však aj súťaž, a tá by mala mať svojich víťazov :) Preto sme v spolupráci s partnermi pripravili pre všetkých zapojených niekoľko hodnotných CIEN:

Slovenská pošta, a.s., prispela na distribúciu oficiálnych tričiek kampane, vďaka čomu získajú všetky registrované tímy pri prvej objednávke tričiek dopravu na vybranú adresu ZDARMA. Viac informácií o tričkách nájdete TU.

Slovenská sporiteľňa, jeden z lídrov na slovenskom bankovom trhu s najdlhšou tradíciou bankovníctva, venuje do súťaže samospráv 3 unikátne cyklostojiská pre 8 bicyklov, ktorých rozmer zaberie jedno parkovacie miesto pre autá. Svojím dizajnom navyše znázornia, ako dokáže verejný priestor zabrať auto a ako bicykle. O cyklostojiská môžu zabojovať všetky samosprávy, ktoré dokážu vymotivovať vo svojom meste viac ako 100 účastníkov do zapojenia sa do kampane, a z nich 3 víťazov určí žreb.

Žrebovanie sa uskutoční po ukončení registrácie účastníkov dňa 9. júna 2021. Vyžrebované samosprávy budú obratom kontaktované a výsledky žrebovania budú zverejnené na webovej stránke www.nechajmeautodoma.eu.

LIBERTY TRADE, s.r.o., tradičný slovenský výrobca mestských bicyklov značky LIBERTY a športových a detských bicyklov značky MAYO venuje do súťaže 3 skladacie bicykle HYPERION a 3 mestské bicykle VIA. Tie získajú:

  • 3 samosprávy, ktoré dosiahli najlepší celkový priemer umiestnení v 4 kategóriách: počet súťažiacich, počet najazdených kilometrov na bicykli a počet jázd na bicykli (všetko prepočítané úmerne k počtu obyvateľov danej samosprávy), a celkový počet súťažiacich za samosprávu.

  • 3 vyžrebovaní výhercovia spomedzi tých súťažiacich, ktorí počas júna absolvujú najmenej 29 jázd do práce na bicykli alebo najazdia aspoň 500 kilometrov na bicykli.

Navyše, spoločnosť LIBERTY TRADE, s.r.o., venovala do súťaže jednotlivcov elektrický bicykel e-PARIS, ktorý získa jeden vyžrebovaný výherca.

TERRABIKE - e-shop a sieť kamenných predajní s cyklo sortimentom, ponúkajúci profesionálny servis a poradenstvo, venuje do súťaže jednotlivcov neobyčajný a originálny elektrický pohon Rubbee X, ktorý urobí z akéhokoľvek bicykla elektrobicykel na jeden klik, a to behom niekoľkých sekúnd. Terrabike tiež venuje 10 praktických ultraľahkých batohov Osprey, aby vás na vašich cyklopotulkách nič zbytočne neťažilo na pleciach.

Partner zároveň poskytol zľavové kupóny do e-shopu www.terrabike.sk všetkým aktívnym cyklistom, ktorí počas júna absolvujú potrebný počet jázd:
min. 10 jázd na bicykli – 4 % zľava z nákupu
min. 20 jázd na bicykli – 7 % zľava z nákupu
min. 30 jázd na bicykli – 10 % zľava z nákupu

Uvedené zľavy neplatia pre sortiment bicyklov a elektrických bicyklov. Na tie bude poskytnutá maximálna 3 % zľava pri všetkých úrovniach. Navyše, každý registrovaný súťažiaci získa pri svojom jednorazovom online nákupe v hodnote nad 100 € na www.terrabike.sk dizajnový Terrabike hrnček zdarma. Pri objednávke stačí napísať do poznámky "Do práce na bicykli + heslo" (heslo musí byť totožné s prvým heslom do evidenčného systému, ktoré obdržíte po registrácii do kampane) a hrnček je váš! Ponuka platí do 18. júla 2021.

Up Slovensko, s.r.o., (do 29.12.2017 LE CHEQUE DEJEUNER s. r. o.) – spoločnosť s dlhoročnou tradíciou v oblasti personálnej a sociálnej politiky, motivačných a vernostných programov tak, aby boli prínosom pre zamestnávateľa aj pre zamestnanca, venuje do súťaže chodcov (súťažiacich s aspoň 29 cestami do práce absolvovanými pešo) 3x Up Darčekový kupón v hodnote 200 €.

Okrem toho spoločnosť Up Slovensko, s.r.o., venovala do súťaže na oficiálnej Facebook stránke kampane 1x Up Darčekový kupón v hodnote 200 €. Informácie o súťaži a jej pravidlá nájdete TU, informácie o ochrane osobných údajov TU.

Železničná spoločnosť Slovensko, a.s., najväčší osobný železničný dopravca na Slovensku, ktorý prináša ekologické a udržateľné riešenia mobility v našej krajine, venuje do súťaže jednotlivcov dochádzajúcich do práce verejnou dopravou 1x ročný sieťový lístok MAXI KLASIK, ktorý jeho držiteľa oprávňuje ZDARMA využívať všetky bežné vlaky na Slovensku (v IC vlakoch s IC doplatkom) počas obdobia jedného roka.

ABUS SLOVAKIA, s.r.o., popredný nemecký výrobca cyklo a moto zámkov, cyklo prilieb pre deti aj dospelých a ďalšieho mechanického zabezpečenia venuje do súťaže jednotlivcov dve cyklo prilby Urban-I 2.0 Neon Orange a dva cyklo zámky Bordo 6000/90 Red. Ich výhercovia budú vyžrebovaní spomedzi tých súťažiacich, ktorí počas júna absolvujú najmenej 29 jázd do práce na bicykli alebo najazdia aspoň 500 kilometrov na bicykli.

ANTIK Telecom, telekomunikačná spoločnosť pôsobiaca v dvoch desiatkach miest a viac ako 140 obciach po celom Slovensku, venuje každému registrovanému účastníkovi ako odmenu kredit na 1 hodinu jazdy denne počas celého júna v službe Verejný bicykel, ktorá v súčasnosti pôsobí až v 14 mestách Slovenska. Navyše, po skončení kampane získa účastník ďalšie 2 hodiny kreditu ZDARMA, ktoré bude môcť využiť do konca roka 2021. Viac info o službe bikesharingu TU.

Nadácia Ekopolis ako odborná a grantová organizácia podporuje cyklodopravu už takmer 20 rokov. Ako formu popularizácie Do práce na bicykli v tomto roku vyhlási v poradí už 6. ročník fotografickej súťaže Do práce na bicykli. Súťažiť sa bude v troch kategóriách, a to ocenenie Nadácie Ekopolis a prostredníctvom hlasovania verejnosti (instagram a facebook). Víťazi všetkých troch kategórií získajú poukážku na nákup v hodnote 100 € v cyklistickom e-shope www.terrabike.sk. Viac informácií a súťažné podmienky nájdete TU.

Pozn. Ceny pre jednotlivcov na národnej úrovni, tzn. elektrický bicykel, 3 skladacie bicykle, elektropohon, 7 batohov, 2 prilby a 2 zámky na bicykel budú vyžrebované spomedzi tých účastníkov kampane, ktorí počas júna prešli aspoň 2/3 jázd do práce a z práce na bicykli (29 jázd), alebo na ňom najazdili minimálne 500 kilometrov. Výhercov 3 batohov s brandovými predmetmi DPNB a 3 darčekových kupónov vyžrebujeme spomedzi tých účastníkov kampane, ktorí počas júna absolvujú minimálne 2/3 ciest (29 ciest) do práce a z práce verejnou dopravou a pešo. Žrebovanie prebehne na národnom vyhodnotení kampane dňa 18. júla 2021.

Každá zo zapojených samospráv, v zmysle štatútu súťaže, zorganizuje vyhodnotenie a ocenenie víťazov vo svojich mestách. Vyhodnotenie súťaže na lokálnej úrovni si organizujú mestá vo vlastnej réžii a o termíne a mieste budú včas informovať všetkých zapojených účastníkov.

NEZABÚDAJME, že súťaž Do práce na bicykli je založená na dôvere a čestnosti účastníkov, a preto veríme, že evidenciu najazdených kilometrov budete vypĺňať pravdivo. Je potrebné podľa vlastného vedomia a svedomia zvážiť reálnosť a správnosť vykazovaných údajov, nakoľko údaje zozbierané počas kampane budú použité aj pre lepšie plánovanie dopravy vo vašich mestách.